Фазово-контрастний комплект

23100.00 грн

    Метод фазового контрасту призначений для дослідження малоконтрастних прозорих і безбарвних об’єктів, невидимих за звичайних методів мікроскопування.

    Немає в наявності

    Уведомить о поступлении товараprozoro

    Опис

    Фазово-контрастний пристрій використовується для спостереження малоконтрастних, прозорих об’єктів, дає змогу описувати форми і структури інформативних ділянок мікроорганізмів, знаходити межі їхніх областей.
    Метод фазового контрасту і його різновид – так званий метод “аноптрального” контрасту – призначені для отримання зображень прозорих і безбарвних об’єктів, невидимих при спостереженні за методом світлого поля. До таких належать, наприклад, живі незабарвлені тваринні тканини. Суть методу в тому, що навіть за дуже малих відмінностей у показниках заломлення різних елементів препарату світлова хвиля, що проходить крізь них, зазнає різних змін за фазою (набуває т. зв. фазового рельєфу). Не сприймаються безпосередньо ні оком, ні фотопластинкою, ці фазові зміни за допомогою спеціального оптичного пристрою перетворюються на зміни амплітуди світлової хвилі, тобто на зміни яскравості (“амплітудний рельєф”), які вже помітні оком або фіксуються на фоточутливому шарі. Іншими словами, в одержуваному видимому зображенні розподіл яскравостей (амплітуд) відтворює фазовий рельєф. Одержуване таким чином зображення називається фазово-контрастним.
    Завдяки застосуванню цього способу мікроскопії контраст живих нефарбованих мікроорганізмів різко збільшується, і вони мають темний вигляд на світлому тлі (позитивний фазовий контраст).

    Фазово-контрастний пристрій може бути встановлений на будь-якому світловому мікроскопі і складається з:

    Набору фазових об’єктивів (3 шт) зі спеціальними фазовими пластинками;
    Конденсора з диском, що повертається. У ньому встановлені кільцеві діафрагми, що відповідають фазовим пластинкам у кожному з об’єктивів;
    Допоміжного телескопа для налаштування фазового контрасту.

    Налаштування фазового контрасту полягає в такому:

    • Замінюють об’єктиви і конденсор мікроскопа на фазові (позначені буквами Ph);
    • Встановлюють об’єктив малого збільшення. Отвір у диску конденсора має бути без кільцевої діафрагми (позначеної цифрою “0”);
    • Налаштовують світло;
    • Вибирають фазовий об’єктив відповідного збільшення і фокусують його на препарат;
    • Повертають диск конденсора і встановлюють відповідну об’єктиву кільцеву діафрагму;
    • Виймають із тубуса окуляр і вставляють на його місце допоміжний телескоп. Налаштовують його так, щоб було різко видно фазову пластинку (у вигляді темного кільця) і кільцеву діафрагму (у вигляді світлого кільця того самого діаметра). За допомогою регулювальних гвинтів на конденсорі поєднують ці кільця. Виймають допоміжний телескоп і знову встановлюють окуляр.

     

    Відгуки

    Відгуків немає, поки що.

    Будьте першим, хто залишив відгук “Фазово-контрастний комплект”“
    1. об'єктиви: PLAN 10 Ph/0.25 160/0,17; PLAN 40 Ph/0.65 160/0,17; PLAN 100 Ph/1.25 OIL 160/0,17; 2. Конденсор із диском, що повертається; 3 Телескоп (допоміжний окуляр) для налаштування фазового контрасту.