Конденсор темного поля

  Уведомить о поступлении товараprozoro

  Описание

  Конденсори темного поля застосовуються для освітлення об’єктів світлом, що проходить, за методом темного поля. При цьому препарат освітлюється порожнистим світловим конусом. Промені висвітлюють об’єкт не знизу, а збоку, і не потрапляють в очі спостерігача, поле зору залишається темним, а об’єкт на його тлі виявляється таким, що світиться. Цей ефект і досягається за допомогою спеціального конденсора темного поля. Здебільшого оснащення мікроскопів конденсорами темного поля застосовується для роботи в умовах дослідницьких лабораторій. Конденсори темного поля найширше застосовуються в мікробіології для підвищення контрасту зображення об’єкта, і використовуються, наприклад, для вивчення живих незабарвлених мікроорганізмів (під час вивчення рухливості бактерій, яких у живому стані не видно у світлому полі тощо).

  Проведення темнопольного дослідження

  Використовуються предметні скельця товщиною 1,1-1,2 мм, покривні 0,17 мм, без подряпин і забруднень. При приготуванні препарату слід уникати наявності бульбашок і великих часток (ці дефекти будуть видні яскраво світяться і не дозволять спостерігати препарат). Для темнопольної мікроскопії використовують максимальну яскравість освітлювача.

  Налаштування темнопольного освітлення полягає в такому:

  Замінюють світлопольний конденсор темнопольним;
  На верхню лінзу конденсора наносять імерсійну олію або дистильовану воду;
  Піднімають конденсор до зіткнення з нижньою поверхнею предметного скла;
  Об’єктив малого збільшення фокусують на препарат;
  За допомогою центрувальних гвинтів переводять у центр поля зору світлу пляму (яка іноді має затемнену центральну ділянку);
  Піднімаючи й опускаючи конденсор, домагаються зникнення затемненої центральної ділянки й отримання рівномірно освітленої світлої плями.

  Після правильного налаштування світла встановлюють об’єктив потрібного збільшення і досліджують препарат.

  Отзывы

  Отзывов пока нет.

  Будьте первым, кто оставил отзыв на “Конденсор темного поля”